Dlaczego warto zacząć stosować lubrykant?

Wielu z nas lubrykant kojarzy się przede wszystkim z problemem suchości w okolicach intymnych. Nic bardziej mylnego – żel intymny sprawdza się w wielu sytuacjach i może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, niezależnie od rodzaju aktywności seksualnej. Co warto o nim wiedzieć?

Lubrykant – zastosowanie

Stosowanie lubrykantu okazuje się szczególnie przydatne w przypadku suchości pochwy – nie jest to jednak jego jedyne zastosowanie, i warto zdawać sobie z tego sprawę. Może przynieść wiele przyjemności także osobom, które do tej pory nie odczuwały potrzeby, aby po niego sięgnąć. Lubrykant sprawdza się świetnie zarówno solo, jak i w duecie. Podczas miłosnych zbliżeń sprawia, że doznania stają się bardziej intensywne. Ponadto redukuje tarcie i chroni oboje partnerów przed bolesnymi otarciami, a tym samym obniża ryzyko wystąpienia infekcji. Niejeden wysokiej jakości lubrykant posiada także dodatkowe właściwości, sprzyjające ekscytującym eksperymentom z partnerem – wśród dostępnych produktów znajdziemy nie tylko te tradycyjne (nawilżające), ale także rozgrzewające (do masażu) i pobudzające. To, w jaki sposób zastosujemy lubrykant, zależy już od naszej kreatywności – sprawdzi się on doskonale niezależnie od potrzeb i łóżkowych preferencji obojga partnerów.

Jaki lubrykant wybrać?

Zanim wybierzemy odpowiedni lubrykant, warto zastanowić się, w jaki sposób zamierzamy go używać. Oczywiście, istnieją uniwersalne żele, ale to od indywidualnych upodobań zależeć będzie ostateczny wybór. Podstawowy podział obejmuje żele intymne na bazie wody, substancji oleistych oraz silikonowe – najczęściej spotykamy się z tym pierwszym rodzajem i to właśnie on sprawdzi się doskonale niemal w każdej sytuacji. Obecnie w drogeriach znajdziemy niejeden produkt zachęcający swoimi interesującymi właściwościami, np. lubrykant uwalniający dreszczyk emocji czy żel potęgujący doznania. Wiele z nich dostępnych jest także w wydaniach o intensywnym zapachu i smaku, co może zagwarantować partnerom dodatkowe emocje. W aptekach znajdziemy także doskonałą alternatywę dla alergików – bezwonny i bezbarwny żel na bazie wody, gwarantujący bezpieczne użytkowanie, niezależnie od stopnia wrażliwości na zawarte w wielu kosmetykach substancje. Kupując lubrykant, warto zadbać o to, by jego opakowanie umożliwiało łatwą aplikację żelu (najlepiej za pomocą pompki) i odpowiadało wielkością naszym faktycznym potrzebom. Raz otwarty powinien zostać wykorzystany w ciągu trzech miesięcy.

michal-wroblewski
+ posts

Michał Wróblewski to doświadczony specjalista od nieruchomości, który od wielu lat zajmuje się doradztwem i pośrednictwem w transakcjach dotyczących sprzedaży, wynajmu oraz zarządzania nieruchomościami. Posiada bogatą wiedzę z zakresu rynku nieruchomości oraz doskonale zna się na aktualnych trendach i przepisach prawnych.

Michał cechuje się wysokim poziomem profesjonalizmu oraz zaangażowaniem w każde zlecenie, które podejmuje. Jest w stanie dopasować swoje usługi do indywidualnych potrzeb każdego klienta, dzięki czemu każda transakcja przebiega w sposób sprawnie i efektywny. Ponadto, jego umiejętności negocjacyjne pozwalają mu na osiągnięcie najlepszych warunków dla swoich klientów.

Michał Wróblewski to także osoba o wysokiej kulturze osobistej, która potrafi słuchać i zrozumieć potrzeby swoich klientów. Dzięki temu, zyskał sobie zaufanie wielu klientów, którzy polecają go swoim znajomym i rodzinie. Jest to osoba, na której można polegać w każdej sytuacji, a jego doświadczenie i wiedza są gwarancją sukcesu w każdej transakcji nieruchomościowej.