Każdy ma prawo do uzyskania odszkodowania

Każdy z nas ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie

W zgodzie z polskim prawem a oprócz tego różnego typu przepisami Unii Europejskiej, każdy bez wyjątku, kto stał się ofiarą, czy też został w pewien sposób poszkodowany lub czuje się poszkodowany, niezwłocznie przysługuje prawo do odszkodowania na właściwie każdym polu i zakresie relacji, czynności i wydarzeń, jakie są przykrymi następstwami danej szkody. Kwestia różnego typu ubezpieczeń w szczególności po wypadkowych jest dość skomplikowana, ponieważ z jednej strony jest sprawą która wynika z kwestii ubezpieczenia, jednak z innej strony sprawą wyrządzenia krzywdy w postaci uszczerbku na ciele i zdrowiu. Oczywiście odszkodowanie należy się każdemu, kto jest pokrzywdzony. Załóżmy, iż kierowca kierujący samochodem potrącił pieszego, który nie był ubezpieczony i calusieńką winę za wypadek z uczestnictwem pieszego ponosi bez wątpienia kierujący autem. W takiej sytuacji odszkodowanie powypadkowe należy się poszkodowanemu pieszemu i z pewnością będzie to jednorazowe odszkodowanie zależnie od procentowego uszczerbku na zdrowiu a oprócz tego odszkodowanie stałe jako renta przyznawana nawet do końca życia płacona wprost poszkodowanemu pieszemu z powodu trwałego inwalidztwa które zostało spowodowane ciężkim uszkodzeniem ciała na wskutek wypadku z udziałem auta. Z kolei inna też bardzo nietypowa sytuacja, gdy dochodzi do kolizji 2 pojazdów i poszkodowany nie ma ważnego ubezpieczenia, a zatem ubezpieczenia samochodu oraz ubezpieczenia zdrowotnego. Także w tej sytuacji mimo braku ubezpieczenia zdrowotnego po stronie poszkodowanego, to jak najbardziej przysługuje mu odszkodowanie, natomiast w tej sytuacji musi nastąpić koniecznie dochodzenie takiego odszkodowania, ponieważ obligatoryjnie taka osoba złamała prawo, jeżdżąc pojazdem nie posiadając obowiązkowego ubezpieczenia i choć sprawa wygląda na bardzo oczywistą, to takie odszkodowanie może być znacznie niższe, a jego droga do zakończenia sprawy o wiele dłuższa i znacznie kręta. W sprawach dotyczących ubezpieczenia o dochodzenie przysługujących odszkodowań przy mocniej trudniejszych przypadkach spór oraz prawa do uzyskania odszkodowania powypadkowego i jego wielkości ostatecznie wydaje stosowny sąd. Choć tego typu odszkodowania są przyznawane bez jakiegokolwiek kłopotu prawie że od razu, w momencie gdy jest ustalony sprawca, który został wcześniej odpowiednio ukarany przez policję i jest decyzja o jego ukaraniu, to sama wysokość tych odszkodowań jest ruchoma. Częstokroć są to usterki aut w wyniku stłuczki. Osoba poszkodowana wycenia swoją szkodę w salonie samochodowym i z gotową wyceną udaje się do agencji ubezpieczeniowej, istnieje także możliwość wyceny poniesionej szkody u mechanika samochodowego. Według takiej wyceny powinniśmy bez wątpienia uzyskać odszkodowanie na naprawę awarii pojazdu.

Natomiast jak będzie już naprawiona ta usterka czy szczerze będzie zreperowane to, co powinno?

niestety nie do końca może być to zgodne z prawdą. Bywa częstokroć praktykowane, iż wymieniany jest niby zderzak na zupełnie nowy, natomiast jest to dalej ten sam, tylko że zaszpachlowany i trochę pomalowany, chociaż ostateczna faktura wskazuje na wymianę na zupełnie nowy detal. To jedynie pewien przykład nieuczciwego naprawienia usterki, tym obszarem niewątpliwie powinna zająć się już stosowna służba, jednak nikt tego nie sprawdza zatem takie przestępstwo nie jest niczym nowym w Polsce. Na pierwszym miejscu liczy się wyłącznie ukaranie odpowiedniego sprawcy, wypłata odszkodowania oraz wyremontowanie szkody, która tak naprawdę wcale nie musi być warta tyle na ile, była wyceniona.

Polecamy

michal-wroblewski
+ posts

Michał Wróblewski to doświadczony specjalista od nieruchomości, który od wielu lat zajmuje się doradztwem i pośrednictwem w transakcjach dotyczących sprzedaży, wynajmu oraz zarządzania nieruchomościami. Posiada bogatą wiedzę z zakresu rynku nieruchomości oraz doskonale zna się na aktualnych trendach i przepisach prawnych.

Michał cechuje się wysokim poziomem profesjonalizmu oraz zaangażowaniem w każde zlecenie, które podejmuje. Jest w stanie dopasować swoje usługi do indywidualnych potrzeb każdego klienta, dzięki czemu każda transakcja przebiega w sposób sprawnie i efektywny. Ponadto, jego umiejętności negocjacyjne pozwalają mu na osiągnięcie najlepszych warunków dla swoich klientów.

Michał Wróblewski to także osoba o wysokiej kulturze osobistej, która potrafi słuchać i zrozumieć potrzeby swoich klientów. Dzięki temu, zyskał sobie zaufanie wielu klientów, którzy polecają go swoim znajomym i rodzinie. Jest to osoba, na której można polegać w każdej sytuacji, a jego doświadczenie i wiedza są gwarancją sukcesu w każdej transakcji nieruchomościowej.