Kurs BTC po transakcjach terminowych na giełdzie w USA

Jesteśmy uczestnikami historii. W niedzielę ruszyły pierwsze transakcje terminowe na bitcoinach, które jak piszą niektórzy, mogą całkowicie odmienić los krypotowalut. Oto bitcoin zawitał legalnie na giełdę. Stał się głównym nurtem. Zainteresowanie pierwszego dnia okazało się tak wysokie, że dwa razy trzeba było zatrzymać obroty z powodu dokonania limitów zmian cen.

Cboe Global Markets umieściła transakcje terminowe na bitcoiny. Tym samym, ta grupa giełd z Chicago, zostanie pierwszą, która dopuści do obiegu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Również w grudniu ze swoją propozycją wystartuje CMB Group, rywal Cboe, a Nasdaq szykuje się do utworzenia bitcoinowych transakcji terminowych w drugiej połowie 2018 roku.

Kurs bitcoina po kontraktach terminowych na giełdzie w Chicago

Produkt oferowany przez Cboe umożliwi inwestorom obstawiać zakłady odnośnie prognozowanej wartości bitcoina, która zostanie określana na podstawie notowań na giełdzie Gemini, utworzonej przez dwóch braci Winklevoss. Wielu twierdzi, że te futuresy utworzą dojście na szeroki udział w rynku wirtualnego pieniądza również Wall Street, jak i inwestorów jednostkowych.

I tak się poniekąd stało. Cboe dwa razy zatrzymało dzisiaj rano handel kontraktami bitcoina po przyroście o 10 proc., a potem o 20 %. Przerwy trwały parę minut, co miało dać chwilę na oprzytomnienie inwestorom.

Debiut transakcji przesunął także cenę bitcoina. Z weekendowego dołka poszybowała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o blisko 20 proc. Holger Zschaepitz, dziennikarz ekonomiczny „Die Welt”, spostrzega nawet, że pozorny pieniądz może stać się nowym złotem dla pokolenia Y. Podczas gdy wycena kryptowaluty wzrastała, tracił żółty kruszec oraz srebro.

Kontrakty terminowe na BTC

vCała przygoda bitcoina z amerykańską giełdą to jednak początek prawdziwej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już zasugerował, że na celowniku mogą się znaleźć transakcje terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w BTC

Warto zainteresować się inwestycją w kryptowaluty, w śród wielu platform ułatwiających inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą skupienie to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem profesjonalna i równolegle intuicyjna giełda ułatwiająca kupno i sprzedaż BTC, ETH, Bitcoin Cash, LTC, LSK oraz innych kryptowalut. Od powstania w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma uzyskała międzynarodowy sukces wyłącznie z Polskim majątkiem. Reasumując Giełda kryptowalut BitBay jest właściwą platformą aby rozpocząć przygodę z kryptowalutami.

Więcej na: Bit-Bay.com

michal-wroblewski
+ posts

Michał Wróblewski to doświadczony specjalista od nieruchomości, który od wielu lat zajmuje się doradztwem i pośrednictwem w transakcjach dotyczących sprzedaży, wynajmu oraz zarządzania nieruchomościami. Posiada bogatą wiedzę z zakresu rynku nieruchomości oraz doskonale zna się na aktualnych trendach i przepisach prawnych.

Michał cechuje się wysokim poziomem profesjonalizmu oraz zaangażowaniem w każde zlecenie, które podejmuje. Jest w stanie dopasować swoje usługi do indywidualnych potrzeb każdego klienta, dzięki czemu każda transakcja przebiega w sposób sprawnie i efektywny. Ponadto, jego umiejętności negocjacyjne pozwalają mu na osiągnięcie najlepszych warunków dla swoich klientów.

Michał Wróblewski to także osoba o wysokiej kulturze osobistej, która potrafi słuchać i zrozumieć potrzeby swoich klientów. Dzięki temu, zyskał sobie zaufanie wielu klientów, którzy polecają go swoim znajomym i rodzinie. Jest to osoba, na której można polegać w każdej sytuacji, a jego doświadczenie i wiedza są gwarancją sukcesu w każdej transakcji nieruchomościowej.