Sklep gdzie dostać sprzęt do kitesurfingu

Kite Boarding — sport ekstremalny, odmiana surfingu, zbliżony do wind surfing, mimo to różni się znacznie w technice i prowadzeniu deski. W kite surfingu deskę prowadzi się tak jak podczas pływania na fali, na krawędzi mocno płynąc pod wiatr, w wind surfing, wind-surfingu zarazem deska płynie płasko.

Ten sport uprawiany jest na zalewach jak i na oceanach.

W okolicy Kitesurfing na codzień można spotykać w województwie zachodnio pomorskim nieopodal Świnoujścia i Szczecina oraz w okolicy zatoce w okolicy Helu, Władysławowa czy Chałup.

Sprzęt do kitesurfingu

Bar do kitesurfingu – bywa zbudowany z lekkich drewna lub węgla, Przymocowane są do niego czterech lub 5 linek o wielokści okło kilkunastu metrów, linek Depowera, zamontowanej do optymalizacji siły kajta następnie Chicken Loopa, jest toobręcz mocująca bar kite do trapezu.

DESKI KITE

Deski kite produkowane z przeznaczeniem do kitesurfingu posiadają wielkośc od 0,8 do 4 m.

RODZAJE DESEK DO KITESURFINGU

Twin Tip – deski kite umożliwiające halsowanie w dwóch kierunkach, gdzie przód i tył deski wyglądają bardzo podobnie

Deska Wave – deski kształtem przypominające deseczki surfingowe, wyposarzone o STRAPY – paski zapewniające przyczepnośc deski z nogami surfera.

Zrobione do świrowania po fali, wyścigów oraz rekrdów prędkości.

Deski do kitesurfingu utrzymują się same na powierzchni wody, jednak podtapiają się pod masą człowieka. Podczas płynięcia utrzymują się na wodzie dzięki sile ciągnącego kajta. Odpowiedni wygląd, rozmiar i wyporność dobiera się do wysokości, stylu i upodobań kitesurfera.

Kite, jest to źródło energii napędowej, może mieć wielkość od 5 do 22 metrów -(wymiar naklejony jest zazwyczaj na bocznej krawędzi kajta podany w metrach do kwadratu).

Im większy lataiwec kite, tym większa jego moc. Zawodowi riderzy posiadają minimum 2-3 latawce w róznych rozmiarach i możliwe jest wykorzystywanie ich w zmiennych warunkach wiatrowych. Większy latawiec kite przeważnie kupują osoby cięższcy oraz gdy wiatr słabnie, latawic mały – kite surferzy lżejsi, i jeśli wiatr jest bardzo silny. Odpowiednie wybranie latawca pozwala zachować większe bezpieczeństwo.

Kitesurfing sklep: Kitesurfingsklep.pl