Stres związany z kredytem pozabankowym.

Zdecydowana większość z nas ma zaciągnięte jakieś kredyty, niemniej jednak nie oznacza to, że ma się wówczas kłopoty z pieniędzy. Czasami nawet opłaca się zadłużyć w banku, ponieważ oprocentowanie kredytu jest dużo mniejsze aniżeli stopa inflacji lub nie ma takiego oprocentowania wcale. Ja bardzo często korzystam z przyznanej mi karty debetowej, która spłaca się automatycznie. Nie dochodzi do takiej sytuacji naliczania dodatkowych odsetek za korzystanie z środków na karcie. Mając działalność gospodarczą, odsetki od wziętego kredytu traktowane są tak jak koszty prowadzenia własnej firmy. Z pewnością najbardziej opłacalną formą wszelkich kredytów czy pożyczek jest bez wątpienia lizing, gdyż lizing jest traktowany jak koszt i  można go odliczyć od swojego podatku dochodowego. Nie zawsze niestety natomiast bywa tak, iż kredyt dla nas jest formą optymalnego wyboru. Czasem jesteśmy zmuszeni do zaciągnięcia kredytu, który nie jest w ogóle korzystny. Po prostu jesteśmy przymuszeni do wyboru takiego. Są to tzw. trudne kredyty, których oprocentowanie oraz prowizja nie jest dla nas korzystna. Takie zadłużenie częstokroć może doprowadzić nawet do takiej potężnej spirali, w której odsetki przerastać będą możliwości spłaty.

Bardzo dobrym narzędziem do uporania się z zadłużeniem jakie mamy niewątpliwie jest konsolidacja. Wszystkie zobowiązania wobec wszelkich instytucji finansowych są łączone w jeden kredyt, który niewątpliwie jest łatwiejszy do spłaty. Nasze  wszelkie zobowiązania przejmuje określony bank przez spłatę naszego zadłużenia finansowego. Tego typu czynność doprowadza, iż stopa oprocentowania jest niższa a także znacznie korzystniejsza dla nas. Bardzo często się zdarza, że to jedna jedyna szansa by wyjść z własnego zadłużenia, które jest obarczone bardzo wysokimi stopami procentowymi, bowiem było brane w parabankach lub u rozmaitych firm które zajmują się tzw.lichwą.
michal-wroblewski
+ posts

Michał Wróblewski to doświadczony specjalista od nieruchomości, który od wielu lat zajmuje się doradztwem i pośrednictwem w transakcjach dotyczących sprzedaży, wynajmu oraz zarządzania nieruchomościami. Posiada bogatą wiedzę z zakresu rynku nieruchomości oraz doskonale zna się na aktualnych trendach i przepisach prawnych.

Michał cechuje się wysokim poziomem profesjonalizmu oraz zaangażowaniem w każde zlecenie, które podejmuje. Jest w stanie dopasować swoje usługi do indywidualnych potrzeb każdego klienta, dzięki czemu każda transakcja przebiega w sposób sprawnie i efektywny. Ponadto, jego umiejętności negocjacyjne pozwalają mu na osiągnięcie najlepszych warunków dla swoich klientów.

Michał Wróblewski to także osoba o wysokiej kulturze osobistej, która potrafi słuchać i zrozumieć potrzeby swoich klientów. Dzięki temu, zyskał sobie zaufanie wielu klientów, którzy polecają go swoim znajomym i rodzinie. Jest to osoba, na której można polegać w każdej sytuacji, a jego doświadczenie i wiedza są gwarancją sukcesu w każdej transakcji nieruchomościowej.