Postępowanie w sytuacji kolizji bądź wypadku drogowego

Jak się zachować po wypadku drogowym – pomoc drogowa Szczecin

Nasz świat jest przepełniony mnóstwem rozmaitych wypadków. Zdarzają się one częstokroć w różnorakich dziedzinach. Transport jest pełen tego typu nieprzyjemnych zdarzeń. Wypadki drogowe i kolizje to jedne z najczęściej występujących zagrożeń. Ofiarami takowych wypadków najczęściej są kierowcy, pasażerowie, osoby piesze, osoby podróżujące rowerami, robotnicy drogowi a także budowlani. Każdy kto włącza się w ruch drogowy jest narażony na rozmaite zagrożenia, poprzez to na drodze panuje powszechna zasada ograniczonego zaufania. W przypadku zdarzenia potrzebna jest auto pomoc Szczecin. Zasadniczym zadaniem takiej pomocy drogowej jest głównie przewiezienie oraz holowanie aut które uległy usterce lub jakiemuś wypadkowi. Transportują oni pojazdy do warsztatów, serwisów, ubezpieczalni albo różnych pozostałych miejsc które wskazane zostały przez właścicieli.

Na czym polega holowanie

Autoholowanie to czynność która polega na holowaniu pojazdu przy wykorzystaniu profesjonalnych samochodów – lawety. Pojazdy tego typu są zaopatrzone w sygnały ostrzegawcze, powinno się je także odpowiednio zabezpieczyć pachołkami oraz trójkątem ostrzegawczym. Najczęściej korzysta się ze takiej specjalnej platformy która opuszcza się do poziomu drogi a pojazd wciąga się przy użyciu spalinowej bądź elektrycznej wciągarki. Lina stalowa potrafi udźwignąć pojazd ważący dosłownie parę ton. Specyfika wypadków i kolizji, które bardzo często potrafią zaskoczyć nas własną formą przymusza firmy zajmujące się pomocą drogową do ciągłego rozwijania się i powiększania własnych możliwości.

Sprawdź koniecznie :

Pierwsza pomoc – co robić w razie wypadku

Na świecie miejsce mają bardzo dziwne i niezwykle trudne do okiełznania wypadki, które wraz z nieustająco rozwijającą się cywilizacją oraz technologią trudno zoptymalizować. Będąc częścią takim wypadku warto zachować rozwagę i absolutnie zawsze mieć przy sobie numer telefonu do firmy która zajmuje się pomocą drogową. Niestety nigdy nie mamy pojęcia co może nam się wydarzyć, szczególnie gdy udajemy się w dalszą podróż. Musimy pamiętać, że w sytuacji wypadku nie możemy przestawiać samodzielnie swojego samochodu. Jedyne co będziemy mogli uczynić (jeśli posiadamy taką możliwość) to zabezpieczyć miejsce wypadku specjalnym trójkątem ostrzegawczym według zasad kodeksu drogowego. Następne kroki naszego postępowania to przede wszystkim wezwanie policji, pogotowia ratunkowego – jeśli istnieje taka konieczność a także jeżeli mamy możliwość udzielamy pomocy potencjalnym poszkodowanym.

michal-wroblewski
+ posts

Michał Wróblewski to doświadczony specjalista od nieruchomości, który od wielu lat zajmuje się doradztwem i pośrednictwem w transakcjach dotyczących sprzedaży, wynajmu oraz zarządzania nieruchomościami. Posiada bogatą wiedzę z zakresu rynku nieruchomości oraz doskonale zna się na aktualnych trendach i przepisach prawnych.

Michał cechuje się wysokim poziomem profesjonalizmu oraz zaangażowaniem w każde zlecenie, które podejmuje. Jest w stanie dopasować swoje usługi do indywidualnych potrzeb każdego klienta, dzięki czemu każda transakcja przebiega w sposób sprawnie i efektywny. Ponadto, jego umiejętności negocjacyjne pozwalają mu na osiągnięcie najlepszych warunków dla swoich klientów.

Michał Wróblewski to także osoba o wysokiej kulturze osobistej, która potrafi słuchać i zrozumieć potrzeby swoich klientów. Dzięki temu, zyskał sobie zaufanie wielu klientów, którzy polecają go swoim znajomym i rodzinie. Jest to osoba, na której można polegać w każdej sytuacji, a jego doświadczenie i wiedza są gwarancją sukcesu w każdej transakcji nieruchomościowej.